Testy aplikacji wewnątrzbudynkowej PW Navi na Politechnice Warszawskiej

Zrzut ekranu przedstawiający poglądową mapę budynku Rektorska 4 z kompasem ustawionym na północ.

W dniach 22-23 sierpnia konsorcjum Inclutech-Utilitia testowało aplikację do nawigacji wewnątrzbudynkowej powstającą w ramach zadania 4 w projekcie "Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacyjności na Rzecz Dostępności". Nawigacja ma ułatwiać przemieszczanie się po kampusie społeczności akademickiej oraz zapraszanym gościom ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace nad tworzeniem apki cały czas trwają. Na obecnym etapie sprawdzana była poprawność jej działania na Wydziale Fizyki i w gmachu Rektorska 4. W ramach tego projektu będzie zostanie ona wdrożona także w Gmachu Głównym, budynku Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz w obiekcie Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Józefosławiu. Zadanie koordynowane jest przez dr hab. inż. Dominika Sierociuka z Wydziału Elektrycznego przy współpracy z prof. Dariuszem Gotlibem z Wydziału GiK oraz Sekcją ds. Osób z Niepełnosprawnościami BiSOU.